Kibice bici do nieprzytomności. Brazylia pół roku przed mundialem

Kibice bici do nieprzytomności. Brazylia pół roku przed mundialem

Kibice bici do nieprzytomności. Brazylia pół roku przed mundialem (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Co najmniej trzy osoby trafiły do szpitala z powodu starć pomiędzy kibicami, które wybuchły w trakcie meczu pomiędzy Atletico Paranaense i Vasco da Gama w lidze brazylijskiej. Z powodu stadionowej awantury mecz przerwano na godzinę.
Zamieszki rozpoczęły się już po pięciu minutach meczu, kiedy na prowadzenie wyszli gospodarze dzięki bramce Manoela. W razie porażki zespół Vasco da Gama był skazany na spadek do drugiej ligi.

Do uspokojenia sytuacji wysłano oddziały prewencyjne policji, a spotkanie przerwano na godzinę. Nagrania z meczu pokazują nieprzytomnego mężczyznę, który podczas bójki został podeptany. Na zdjęciach widać także kibiców, którzy posługują się improwizowanymi broniami.

- Widziałem kibica bitego tak długo, aż zemdlał. Nie przeżyłem niczego podobnego w trakcie mojej 20-letniej kariery.

Mecz wznowiono po godzinnej przerwie. Ostatecznie Vasco przegrało 1:5 i spadło do Serie B razem z Fluminense, czyli... mistrzem Brazylii z poprzedniego sezonu.