LM: z kim może zagrać Borussia w 1/8 finału?

LM: z kim może zagrać Borussia w 1/8 finału?

Zawodnicy Borussii (fot. firo Sportphoto / Guido Kirchner / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Znamy już wszystkie szesnaście zespołów, które zagrają w fazie pucharowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund w 1/8 finału rozgrywek może zmierzyć się z pięcioma klubami.
Według regulaminu w 1/8 finału Ligi Mistrzów drużyny, które zajęły w swoich miejscach drugie miejsca, grają z tymi, które zajęły pierwsze. Od tej zasady obowiązują dwa wyjątki - zespół z danej grupy nie może zagrać z klubem z tej samej grupy, drużyna z danego państwa nie może zagrać z zespołem z tego samego kraju.

Fazę grupową na pierwszych miejscach zakończyły Manchester United, Real Madryt, PSG, Bayern Monachium, Chelsea, Borussia Dortmund, Atletico Madryt i FC Barcelona. Z drugich miejsc awansowały Bayer Leverkusen, Galatasaray Stambuł, Olympiakos Pireus, Manchester City, Schalke, Arsenal, Zenit Sankt Petersburg oraz AC Milan.

W 1/8 finału wicemistrzowie Niemiec mogą się zmierzyć z Galatasaray, Olympiakosem, Manchesterem City, Zenitem St. Petersburg lub AC Milanem. Najgroźniejszym przeciwnikiem z tej piątki są oczywiście wicemistrzowie Anglii, którzy na zakończenie fazy grupowej pokonali Bayern Monachium 3:2.