Polskie szczypiornistki idą po medal?

Polskie szczypiornistki idą po medal?

Alina Wojtas (fot. NORBERT BARCZYK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polki w wielkim stylu pokonały Rumunki w 1/8 finału mistrzostw świata piłkarek ręcznych i awansowały do ćwierćfinału turnieju. To historyczny sukces, ale według wielu Polki mogą pokusić się nawet o medal - podaje Sport.pl.
Jeszcze w 47. minucie niedzielnego meczu Polki przegrywały z Rumunkami 22:26, a po chwili rzut karny zmarnowała Alina Wojtas. Po meczu to jednak polskie szczypiornistki cieszyły się ze zwycięstwa - ostatnie dziesięć minut meczu wygrały 7:0.

- Zdecydowały dwa elementy. Pierwszy to fakt, że nasza bramkarka wreszcie zaczęła odbijać piłki, w czym pomogła jej agresywna obrona, która w końcu znalazła sposób na zneutralizowanie rumuńskich obrotowych. Drugim elementem była skuteczność Wojtas, Kingi Grzyb i Patrycji Kulwińskiej. Nasza kołowa rzuciła sześć bramek. Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej zdarzyło jej się trafić aż tyle razy w jednym meczu reprezentacji - tłumaczy sukces Zygfryd Kuchta, były trener i zawodnik.

Polskie zawodniczki zagrają w środę o półfinał z Francuzkami. Aktualne wicemistrzynie świata będą faworytkami, ale po popisie w ostatnim meczu Polek nie można skreślać.