Premier League: Znowu ten Suarez. Liverpool nowym liderem

Luis Suarez (fot. EXPA/ Propaganda/ David Rawcliffe / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Liverpool pokonał 3:1 Cardiff City w meczu 17. kolejki Premier League i jest nowym liderem angielskiej ekstraklasy. Kolejne dwa trafienia zanotował Luis Suarez - podaje Sport.pl. Urugwajczyk, który w piątek podpisał nowy kontrakt ze swoim zespołem, ma na swoim koncie w tym sezonie już dziewiętnaście goli.
"The Reds" wyszli na prowadzenie w 25. minucie. Suarez wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła i uderzył z woleja. Piłka skozłowała i wpadła do bramki gości. W 42. minucie Urugwajczyk asystował z kolei przy trafieniu Sterlinga. Suarez wykorzystał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam dograł do Sterlinga. Ten umieścił piłkę w siatce bez większych trudności.

Zaledwie dwie minuty później było już 3:0. Suarez dostał podanie przed polem karnym i bez dłuższego zastanowienia uderzył w prawy dolny róg bramki. Futbolówka wpadła do siatki po raz trzeci i gospodarze zeszli do szatni z komfortowym prowadzeniem.

Po zmianie stron honorowe trafienie dla gości zdobył w 59. minucie Mutch. Zawodnik wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową pokonał Mignoleta.

Dzięki wygranej Liverpool został nowym liderem Premier League. Arsenal ma jednak jedno zaległe spotkanie - w poniedziałek "Kanonierzy" zmierzą się z Chelsea.