To już kryzys? Borussia przegrała trzeci meczu z rzędu u siebie

To już kryzys? Borussia przegrała trzeci meczu z rzędu u siebie

To już kryzys? Borussia przegrała trzeci meczu z rzędu u siebie (fot. firo Sportphoto/Ralf Ibing / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała z Herthą Berlin 1:2 w meczu 17. kolejki Bundesligi - podaje Sport.pl. Wicemistrzowie Niemiec ponieśli trzecią z rzędu porażkę na własnym obiekcie - tym razem za silny był beniaminek niemieckiej ekstraklasy.
Zespół Juergena Kloppa rozpoczął spotkanie wręcz doskonale i wyszedł na prowadzenie już w siódmej minucie. Reus wykorzystał prostopadłe podanie i błąd bramkarza Herthy, który niepotrzebnie wyszedł z bramki. Reprezentant Niemiec pewnie uderzył obok golkipera i otworzył wynik meczu.

Pomimo szybko objętego prowadzenia wicemistrzowie Niemiec nie potrafili zdominować beniaminka, który w 22. minucie doprowadził do remisu. Zawodnicy Herthy wykorzystali stratę piłki przez gospodarzy i ruszyli z kontrą, a precyzyjne dośrodkowanie na bramkę zamienił Ramos. Goście nadal napierali i tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie. W 45. minucie Sarr chciał podać do swojego bramkarza, ale stracił piłkę na rzecz Allaguiego, który momentalnie doskoczył do młodego obrońcy BVB. Allagui przejął fubolówkę, okiwał Weidenfellera i uderzył do pustej bramki.

Po zmianie stron gospodarze bezskutecznie próbowali odrobić straty. Borussia Dortmund przegrała trzeci mecz na własnym terenie z rzędu - wcześniej przegrała z Bayerem i Bayernem - i ewidentnie jest w kryzysie. Błędu westfalskiej drużyny nie wykorzystał jednak drugi w tabeli Bayer Leverkusen, który przegrał 0:1 z Werderem Brema. W poniedziałek swój mecz z VfB Stuttgart rozegra Bayern Monachium. Zespół Pepa Guardioli, jeżeli wygra, powiększy swoją przewagę w tabeli do aż 15 punktów.