Niespodzianki nie było. Bayern Klubowym Mistrzem Świata

Niespodzianki nie było. Bayern Klubowym Mistrzem Świata

Alaba i Thiago (fot. Marcio Machado / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał Raja Casablanca 2:0 i został Klubowym Mistrzem Świata. Gole dla zdobywców Pucharu Europy zdobyli Dante oraz Thiago - podaje Sport.pl.
Bawarczycy w finałowym meczu rozgrywanego w Maroku turnieju szybko wzięli się do pracy i wyszli na prowadzenie już w siódmej minucie spotkania. Dante wykorzystał nieudaną pułapkę offside'ową i pokonał celnym uderzeniem Askriego. W 22. minucie było 2:0 - Alaba otrzymał dokładne podanie w pole karne, ograł obrońcę i wyłożył piłkę do Thiago. Były zawodnik FC Barcelony uderzył precyzyjnie na dalszy słupek.

Od momentu objęcia dwubramkowego prowadzenia mistrzowie Niemiec wyraźnie zwolnili. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie. Bayern pokonał w finale Klubowych Mistrzostw Świata Raja Casablanca, które w półfinale sensacyjnie ograło Atletico Mineiro i zdobył tytuł najlepszego klubu świata. To piąte trofeum, które Bayern zdobył w tym roku - po krajowym mistrzostwie, Pucharze Niemiec, Pucharze Europy i Superpucharze Europy.