Znów polski konkurs!! Stoch pierwszy, Ziobro trzeci!

Kamil Stoch (fot. EXPA/ Eibner/ Socher / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Polacy po raz kolejny zdominowali konkurs skoków narciarskich w Engelbergu. Dwóch naszych reprezentantów zalazło się na podium. Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce, Jan Ziobro – trzecie.
Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce po skokach na odległość 132 i 130 metrów. Jan Ziobro lądował na  oraz 128 i 133 metrze. Polaków rozdzielił Andreas Wellinger.

Inni Polacy również spisali się nieźle. Jedenasty był Piotr Żyła, Dawid Kubacki siedemnasty, Maciej Kot dziewiętnasty, a Klemens Murańka dwudziesty Czwarty.

Dzięki zwycięstwu Kamil Stoch umocni się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dzień wcześniej Ziobro sensacyjnie wygrał konkurs w Engelbergu. Polak prowadził po pierwszej serii, w której uzyskał 134 metry. W drugiej skoczył na odległość 141 metrów, wyrównał rekord skoczni i wygrał całe zawody. Drugi był Kamil Stoch, który jednocześnie został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.