Polki przegrały bój o brąz. Kończymy mistrzostwa świata tuż za podium

Polki przegrały bój o brąz. Kończymy mistrzostwa świata tuż za podium

Polki przegrały bój o brąz. Kończymy mistrzostwa tuż za podium (fot. © Pedja Milosavljevic / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Polskie szczypiornistki nie wyjadą z Serbii z brązowymi medalami. W meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata Polki przegrały z Dunkami 26:30. Czwarte miejsce i tak jest jednak historycznym sukcesem polskiej piłki ręcznej kobiet.
Spotkanie lepiej rozpoczęły Dunki - zdenerwowane Polki szybko dały sobie uciec na trzy punkty. Po dziesięciu minutach meczu Dunki musiały jednak grać w osłabieniu i wtedy biało-czerwone odrobiły straty - a wkrótce wyszły na prowadzenie. Rywalki podopiecznych Kima Rasmussena straciły swój rytm gry i Polki doprowadziły do stanu 15:10. Na przerwę schodziły jednak tylko z trzybramkową przewagą, ponieważ w ciągu ostatniej minuty Dunki odrobiły dwie bramki straty.

Tak Polki walczyły o medale

Końcówka pierwszej połowy była tylko zapowiedzią rozwoju zdarzeń po zmianie stron. Dzięki fenomenalnie grającej Kristiansen, która w całym meczu zdobyła dziesięć bramek, Dunki szybko zniwelowały straty i same wyszły na prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się ich wygraną 30:26.

Biało-czerwone szczypiornistki swoją postawą podczas serbskich mistrzostw świata rozbudziły medalowe nadzieje. Należy jednak pamiętać, że czwarte miejsce polskiej kadry i tak jest olbrzymim i nieoczekiwanym przed mistrzostwami sukcesem.