Diethart wygrał Turniej Czterech Skoczni! Stoch bez błysku

Thomas Diethart (fot. EXPA/ JFK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Thomas Diethart wygrał konkurs w Bischofshofen i jednocześnie 62. Turniej Czterech Skoczni. Drugie miejsce w zawodach zajął Słoweniec Peter Prevc, a trzeci był Thomas Morgenstern. Ósme miejsce w konkursie i siódme w całym cyklu zajął Kamil Stoch. Polski mistrz świata pozostał także liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
W pierwszej serii z reprezentantów Polski najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 134 metry zajął szóste miejsce. Gorzej spisali się pozostali Polacy - Maciej Kot był dwudziesty czwarty, Piotr Żyła dwudziesty piąty i dwudziesty siódmy Jan Ziobro. Dawid Kubacki i Klemens Murańka nie awansowali do drugiej serii.

Pierwsze miejsce zajął rewelacyjny Thomas Diethart. Austriak wyprzedził Petera Prevca ze Słowenii i swojego rodaka Thomasa Morgensterna. Główny rywal Dietharta do zwycięstwa w całym Turnieju Czterech Skoczni Simon Ammann po pierwszej serii był tuż za podium.

Diethart swoje prowadzenie obronił również po drugiej serii. 21-latek pofrunął na odległość 140 metrów, wygrał konkurs i cały Turniej Czterech Skoczni. To szósta edycja turnieju z rzędu, który wygrał austriacki skoczek. Drugie miejsce w konkursie zajął Peter Prevc, trzeci był Thomas Morgenstern, a czwarty Simon Ammann.

Nieco gorzej w drugiej serii zaprezentował się Kamil Stoch. Polak skoczył 133,5 metra i zajął ostatecznie ósme miejsce. W całym turnieju Stoch był jednak siódmy - na ostatniej prostej wyprzedził Gregora Schlierenzauera, z którym miał walczyć według przewidywań o... wygraną w całym turnieju.

Pozostali Polacy poprawili swoje pozycje względem pierwszej serii. Piotr Żyła zakończył konkurs na dwudziestym pierwszym miejscu, Maciej Kot był dwudziesty trzeci, a Jan Ziobro dwudziesty czwarty.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Kamil Stoch, który ma już jednak tylko 24 punkty przewagi nad Simonem Ammannem.