Australian Open: Janowicz z pomocą masażysty w III rundzie

Australian Open: Janowicz z pomocą masażysty w III rundzie

Jerzy Janowicz po długim i dramatycznym meczu pokonał Hiszpana Pablo Andujara 4:6, 7:6 (7-3), 7:6 (7-5), 6:3 i awansował do III rundy Australian Open. Łodzianin powtórzył w ten sposób swój wynik sprzed roku.
Najlepszy polski tenisista pojedynek z Andujarem rozpoczął - tak jak w I rundzie - od falstartu i przegrał pierwszego seta do czterech. Janowicz, który końcówkę poprzedniego sezonu spędził na leczeniu kontuzji, już na początku meczu musiał prosić o pomoc masażystę.

Łodzianin nie dał się złamać i kolejne dwa sety padły jego łupem. Za każdym razem "Jerzyk" musiał sobie radzić w tie-breaku. W drugim secie wygrał do trzech, w trzecim do pięciu.

W piątym secie Janowicz znowu musiał skorzystać z pomocy lekarza. Ostatecznie poradził sobie jednak z bólem, wygrał ostatnią partię 6:3 i cały mecz 3:1.

Po trwającym 3,5 godz. pojedynku łódzki tenisista awansował do III rundy Australian Open, co jest powtórką jego rezultatu z poprzedniego sezonu. Kolejnym rywalem Polaka będzie rozstawiony z czternastką Niemiec Florian Mayer.