Premier League: Jest nowy lider. "Obywatele" zmiażdżyli "Koguty"

Sergio Aguero (fot. Simon Stacpoole / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester City w wyjazdowym spotkaniu 23. kolejki Premier League ograł Tottenham 5:1 i został nowym liderem angielskiej ekstraklasy.
"The Citizens" mieli okazję na objęcia fotela lidera po potknięciu Arsenalu, który zremisował 2:2 z Southampton. Wicemistrzowie Anglii swoją okazję wykorzystali w stu procentach i ograli Tottenham na White Hart Lane aż 5:1.

Strzelanie dla drużyny gości rozpoczął już w 15. minucie Aguero. Kolejne trafienia padły jednak dopiero po przerwie - Yaya Youre wykorzystał w 51. minucie rzut karny, dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Dżeko. W 78. minucie kolejne trafienie dołożył Jovetić, a w końcówce regulaminowego gry piątą bramkę dla zespołu Manuela Pellegriniego strzelił Kompany. Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Capoue z 59. minuty.

Dzięki efektownej wygranej Manchester City został nowym liderem Premier League. Arsenal traci do "Obywateli" jeden punkt.