Bundesliga: Cudowny gol Thiago dał 3 punkty Bayernowi

Bundesliga: Cudowny gol Thiago dał 3 punkty Bayernowi

Thiago Alcantara (fot. firo Sportphoto / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał w zaległym wyjazdowym spotkaniu 17. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart 2:1. Zwycięstwo mistrzom Niemiec zapewnił w doliczonym czasie gry Thiago, który popisał się piękną przewrotką.
Gospodarze objęli zaskakująco prowadzenie w 29. minucie spotkania po golu Ibisevicia. Długo wydawało się, że Bayern odniesie pierwszą porażkę w tym sezonie, ale mistrzowie Niemiec wzięli się do pracy w ostatnim kwadransie gry.

W 76. minucie bramkę wyrównującą zdobył Pizarro. Bawarczycy do końca jednak szukali zwycięskiego trafienia i to przyniosło skutek w doliczonym czasie gry. Rafinha technicznie wrzucił piłkę w pole karne na dziesiąty metr do Thiago, który złożył się do strzału efektownymi nożycami i ustalił wynik meczu.

Dzięki trafieniu sprowadzonego z Barcelony latem pomocnika mistrzowie Niemiec mają już 13 punktów przewagi w tabeli nad drugim Bayerem Leverkusen.