Puchar Davisa: Polska ograła Rosję! Janowicz załatwił sprawę

Reprezentacja Polski w Pucharze Davisa (fot. Photoagency Interpress / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz w trzech setach pokonał Dmirtija Tursunowa w Moskwie i przypieczętował zwycięstwo Polski nad Rosją w Pucharze Davisa - podaje Sport.pl. Polska drużyna odniosła w meczu trzy zwycięstwa i wynik ostatniego spotkania singlowego nie będzie miał wpływu na końcowy wynik.
Janowicz w swoim drugim singlowym pojedynku podczas moskiewskiego starcia pokonał Tursunowa 6:4, 7:5, 7:6 (7-3). Rosjanin najwięcej kłopotów sprawił łodzianinowi w ostatnim secie, w którym przełamał Polaka i prowadził 5:4. Janowicz odrobił jednak stratę i zakończył mecz w tie-breaku.

W niedzielę odbędzie się jeszcze pojedynek Karena Kaczanowa i Michała Przysiężnego, ale bez względu na jego wynik z awansu cieszą się już w tej chwili Polacy.

Kolejnymi rywalami biało-czerwonych w walce o awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa będą Chorwaci.