Super Bowl: Pogrom w finale, historyczny triumf Seattle Seahawks

Super Bowl: Pogrom w finale, historyczny triumf Seattle Seahawks

Kadr z tegorocznego Super Bowl (fot. Newsday / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Zawodnicy Seattle Seahawks pokonali Denver Broncos 43:8 w niedzielnym finale NFL i po raz pierwszy w historii wygrali Super Bowl – podaje sport.tvn24.pl.
Niedzielny finał rozgrywany w East Rutherford w stanie New Jersey okazał się jednostronnym widowiskiem. Ekipa Seattle Seahawks do przerwy wygrywała już 22:0. Zespół Denver Broncos pierwsze punkty zdobył dopiero pod koniec trzeciej kwarty, jednak przewaga "Jastrzębi” była już wtedy ogromna – Seahawks prowadzili 36:0.

Ostateczny wynik meczu przejdzie do historii. Seahawks wygrali 43:8, co jest najwyższym zwycięstwem w Super Bowl od 1993 roku. MVP spotkania został Malcolm Smith z Seattle.

Super Bowl jest dla Amerykanów niemal świętem narodowym. W 2012 roku finał NFL obejrzało w telewizji ok. 111,3 mln mieszkańców USA. Nic dziwnego, że są to prawdziwe żniwa dla reklamodawców. W tym roku stacja FOX za 30 sekund inkasowała nawet cztery miliony dolarów. Chętnych nie brakowało.

Zdobycie Vince Lombardi Trophy gwarantuje również sporą wypłatę zawodnikom. Zwycięzcy dostaną na głowę po 92 tysiące dolarów, przegrani po 46 tysięcy. To mimo wszystko i tak tylko "drobne" przy pieniądzach, które sportowcy otrzymują w ramach swoich kontraktów z klubami.