Historyczny wyczyn Realu. Nikt tego nie dokonał przez 112 lat

Historyczny wyczyn Realu. Nikt tego nie dokonał przez 112 lat

Gareth Bale i Cristiano Ronaldo (fot. Cesar Cebolla / ALFAQUI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt nie stracił ani jednej bramki w ośmiu meczach tegorocznej edycji Pucharu Króla. Żaden zespół nie dokonał tego w 112-letniej historii rozgrywek - podaje "AS".
We wtorkowy wieczór wicemistrzowie Hiszpanii pokonali Atletico Madryt 2:0 i awansowali do finału Pucharu Króla. W pierwszym meczu półfinałowym "Królewscy" wygrali 3:0, ale ich seria spotkań bez utraty gola jest znacznie dłuższa.

"AS" wyliczył, że Real Madryt nie stracił gola w żadnym z ośmiu meczów tegorocznej edycji Pucharu Króla. To rekord w 112-letniej historii rozgrywek.

Real zachowuje czyste konto od 741 minut. Poprzedni rekord należał do FC Barcelony, która w 1989 roku nie straciła bramki przez 696 minut.