Puchar Króla: W finale zmierzą się Barcelona i Real

Puchar Króla: W finale zmierzą się Barcelona i Real

Leo Messi (fot. Daisuke Nakashima / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Piłkarze FC Barcelony zremisowali 1:1 w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Króla z Realem Sociedad i awansowali do finału tych rozgrywek. W nim zmierzą się z Realem Madryt.
Po zeszłotygodniowej wygranej w pierwszym meczu półfinałowym mistrzowie Hiszpanii byli praktycznie pewni awansu do finału już przed meczem. W 27. minucie szanse zawodników Realu Sociedad ostatecznie pogrzebał Lionel Messi, który po indywidualnej akcji oddał strzał z kilkunastu metrów i otworzył wynik meczu.

Katalończycy dominowali przez większość spotkania, ale - zwłaszcza w drugiej połowie - byli rażąco nieskuteczni. To wykorzystali gospodarze, którzy w końcówce meczu doprowadzili do wyrównania. Honorowe w całym dwumeczu trafienie dla gospodarzy strzelił Griezmann.

W finale "Duma Katalonii" zmierzy się z Realem Madryt. Będzie to powtórka z finału w 2011 roku.