"Występ Kowalczyk to pokaz siły i determinacji"

"Występ Kowalczyk to pokaz siły i determinacji"

Justyna Kowalczyk po raz drugi w karierze wywalczyła złoty medal olimpijski. Polka okazał się najlepsza na trasie biegu na 10 km stylem klasycznym.
Justyna Kowalczyk ze złotym medalem olimpijskim. "To pokaz siły i determinacji"

- To był pokaz siły i determinacji - mówi Igor Błachut, komentator Eurosportu. - To zdarzenie wyjątkowe, jeśli chodzi o historię nie tylko polskiego sportu - dodaje.

Najlepsza polska biegaczka była poza zasięgiem konkurencji już od samego startu. Na pierwszym punkcie pomiarowym - po 2200 metrach - Kowalczyk miała 1,9 sekundy przewagi nad drugą na tym etapie biegu Bjoergen.

Przewaga Kowalczyk rosła z każdym metrem. Ostatecznie Polka minęła linię mety z czasem 28:17.8 sekundy. Druga Charlotte Kalla straciła 18,4 sekundy, trzecia Therese Johaug była na mecie 28,3 sekundy za polską mistrzynią olimpijską. Czwarte miejsce zajęła Aino-Kaisa Saarinen. Tempa biegu nie wytrzymała Marit Bjoergen, która zajęła dopiero piąte miejsce.