Soczi: Pniemy się w górę. Chińczycy już za nami!

Soczi: Pniemy się w górę. Chińczycy już za nami!

Kamil Stoch (fot. TOMASZ JAGODZINSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Najnowsza klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich po dzisiejszych dokonaniach Kamila Stocha i Zbigniewa Bródki wygląda dla nas coraz korzystniej. Obecnie zajmujemy 8. miejsce. Przegoniliśmy m.in. Chiny, Szwecję czy Wielką Brytanię.
W sobotę polska reprezentacja olimpijska w Soczi odniosła dwa wielkie sukcesy - najpierw w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m. o włos wygrał Zbigniew Bródka, który prześcignął swojego holenderskiego rywala o 3 tysięczne sekundy i zdobył złoty medal.

Wieczorem drugi złoty medal w Soczi zdobył Kamil Stoch. W efekcie Polacy mają już w Soczi cztery złote medale i zajmują na ten moment wysokie, ósme miejsce w klasyfikacji generalnej igrzysk. Wyprzedziliśmy między innymi Chińczyków i Austriaków.