Polscy piłkarze wygrali towarzysko 5:0, dzięki rywalom zbliża się awans

y (fot.sxc.hu)
Piłkarska reprezentacja Polski U-21 pokonała w rozgrywanym w Białymstoku towarzyskim spotkaniu Litwę 5:0.
Podopieczni Marcina Dorny wygrali pewnie, a ich dominacja ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Prowadzenie objęli już w dziesiątej minucie po golu Rafała Wolskiego. W 30. minucie trafienie zanotował Paweł Wszołek.

W 48. minucie swoją szansę na zdobycie gola z karnego wykorzystał Dominik Furman. Dwa ostatnie ciosy Litwinom zadał Kacper Przybyłko – trafiał w 62. i 89. minucie.

Na początku drugiej połowy znów z dobrej strony pokazał się Wolski, który wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Dominik Furman.

Polacy grali towarzysko, ale w środę odbyły się dwa mecze ich rywali w eliminacjach do Euro - Malta przegrała u siebie 1:2 ze Szwecją a Grecja w takim samym stosunku pokonała Turcję, mimo że spotkania kończyła w dziewiątkę. Reprezentacja z nad Bosforu straciła tym samy szanse na awans, a to dla nas świetna wiadomość. Polacy po siedmiu meczach mają 15 punktów, czyli o 3 więcej niż Grecy, którzy rozegrali jeden mecz mniej. W ostatnich dwóch spotkaniach - we wrześniu - kadra Hellady zagra na wyjeździe ze Szwecją, a potem z naszą reprezentacją, z którą przegrała pierwsze spotkanie 3:1.

Polakom wystarczy w ostatnim meczu remis, bo w pierwszym meczu pokonaliśmy Greków 3:1. Szansę na udział w Euro w naszej grupie wywalczy tylko drużyna z pierwszego miejsca. Szansę, bo później będzie musiała ona jeszcze przebrnąć przez baraże. Po raz ostatni młodzieżowa reprezentacja Polski zagrała w mistrzostwach Europy do lat 21 w 1994 roku. W przypadku zdobycia medalu na Euro reprezentacja zagwarantuje sobie awans do igrzysk w Rio de Janeiro.