LM: Pewny awans Atletico Madryt, Milan dalej w kryzysie

LM: Pewny awans Atletico Madryt, Milan dalej w kryzysie

Zawodnicy Atletico Madryt (fot. Marcio Machado / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Atletico Madryt wygrało z AC Milan 4:1 i awansowało do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Wynik meczu otworzył w 3. minucie Diego Costa. W 27. minucie Kaka doprowadził do wyrównania, jednak gospodarze jeszcze przed przerwą po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Po przerwie dwa trafienia dołożyli jeszcze Raul Garcia i Diego Costa.
Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Diego Costa uciekł za plecy obrońcy po dobrym podaniu od Koke i pewnie posłał piłkę do siatki. W 27. minucie przypomniał o sobie nieśmiertelny Kaka, który doprowadził do remisu pokonując bramkarza strzałem głową. Jeszcze przed przerwą Atletico zdobyło drugą bramkę. Raul Garcia przed polem karnym zgrał piłkę do Ardy Turana, a ten nie miał problemów z pokonaniem Abbiatiego.

Po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze. W 70. minucie Raul Garcia najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego i umieścił piłkę w siatce. Wynik meczu ustalił w 85. minucie Diego Costa, który znalazł się na szóstym metrze i uderzył na dalszy słupek.

Atletico Madryt ostatecznie pokonało "Rossonerich" 4:1 i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Słabo spisujący się w Serie A Milan pożegnał się z Champions League już w 1/8 finału.

We wtorek awans wywalczył także Bayern Monachium.