WTA Indian Wells: Radwańska awansowała do półfinału!

WTA Indian Wells: Radwańska awansowała do półfinału!

Agnieszka Radwańska (fot. CameraSport - Andrew Patron / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwanska pokonała Jelenę Janković 7:5, 2:6, 6:4 i po raz drugi w karierze awansowała do półfinału turnieju WTA w Indian Wells.
Polska tenisistka dobrze rozpoczęła spotkanie i wyszła na prowadzenie 3:0. Janković odrobiła jednak straty i doprowadziła do wyrównania. W końcówce pierwszej partii więcej zimnej krwi zachowała krakowianka i to ona ją wygrała 7:5.

Drugi set to zdecydowana dominacja Serbki. Radwańska utraciła swój rytm i przegrała do dwóch.

O zwycięstwie miał więc zadecydować ostatni set. Trzecia w światowym rankingu Polka wróciła do dobrej gry i wyszła na prowadzenie 4:0 - tylko po to, żeby... Janković znowu doprowadziła do remisu. Wtedy "Isia" ponownie jednak przełamała rywalkę i wygrała trzeciego seta 6:4, a całe spotkanie 2:1.

W półfinale turnieju w Indian Wells Polka zagra po raz drugi. Zmierzy się w nim z Simoną Halep.