Cavaliada Warszawa: Wechta i Hassman na podium

Cavaliada Warszawa: Wechta i Hassman na podium

Maksymilian Wechta, fot. mat. prasowe
Finał Małej Rundy, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego, o nagrodę PGNiG po fantastycznym przejeździe wygrał 22-letni reprezentant Polski - Maksymilian Wechta na holsztyńskiej rasy koniu Quintus 93. Na miejscu drugim uplasował się Tomasz Miśkiewicz na klaczy Dimequya. Trzecie miejsce wywalczył Jarosław Skrzyczyński na siwym ogierze Cassini Van Hamond.
Maksymilian Wechta  to lider w klasyfikacji młodzieżowej Cavaliday Tour 2012/2013 i Mistrz Polski Młodych Jeźdźców. Doceniany za nienaganny styl, pewność siebie i żelaznae nerwy. Bardzo wiele czasu poświęca na rozwój swojego talentu. Ponad połowę zeszłego sezonu spędził ćwicząc z zagranicznymi trenerami. Na co dzień trenuje w klubie Wechta Rosnówko.

Pierwszym konkursem rozegranym dzisiaj w ramach Cavaliady Warszawa była Runda Juniorów pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego. Wygrał po raz kolejny Andrzej Opłatek na Light My Fire 7. Drugie miejsce zajęła 18-letnia Urszula Kalicińska na wałachu Potomak. Trzecie miejsce przypadło zwycięzcy konkursu tym razem na koniu El Camp. Tym samym Andrzej Opłatek po dzisiejszym konkursie pozostaje liderem rankingu Junior Cavaliada Tour z dużą przewagą punktową.

Konkurs Średniej Rundy pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, o nagrodę firmy Miralex po zaciętej rozgrywce wygrał Felix Hassman z Niemiec na holsztyńskim ogierze Cayenne WZ. Drugie miejsce zajął kolejny reprezentant zza zachodniej granicy Marcel Marschal na Va Petit D’Hoogpoort. Na ostatnim miejscu podium uplasował się Duńczyk Martin Dinsen Neergaard na kasztanowatym Boyzon St Tropez.

W konkursie dzieci na kucach, na punkty i czas Cavaliada Future o nagrodę JUNIOR PKO Banku Polskiego i Konik.com.pl  trzy pierwsze miejsca zdobyły reprezentantki Polski. Po dzielnej walce wygrała Sophie Von Werner na kucyku Fasolka, drugie miejsce na podium zajęła Julia Krawczyk na kucu Hornmoor’s Jasper, zaś trzecie miejsce zdobyła Laura Barańska na Lubaszce.