Andrzej Opłatek zwycięzcą Rankingu JUNIOR CAVALIADA Tour sezon 2013/2014

Andrzej Opłatek (fot. mat. prasowe)
Andrzej Opłatek z klubu jeździeckiego Heaa Turek zdobywając 156 punktów został zwycięzcą Junior CAVALIADA Tour w sezonie 2013 / 2014.
Opłatek trenuje z jednym z czołowych polskich zawodników Krzysztofem Ludwiczakiem, jest członkiem Kadry Narodowej Juniorów. Zarówno podczas Cavaliady organizowanej na Międzynarodowych Targach Poznańskie jak i w Lublinie pokazał fantastyczną formę zajmując wysokie pozycje w wynikach końcowych. Na swoich dwóch koniach – Light My Fire 7 i od niedawna dosiadanym El Campie, którego wcześniej obserwowaliśmy pod Łukaszem Kozą stale zdobywał dużą przewagę w rankingu. Różnica pomiędzy nim a drugim w rankingu – Adamem Grzegorzewskim wynosi 50 punktów.

Zdobywca drugiego miejsca Adam Grzegorzewski reprezentujący barwy Tuszyńskiego Klubu Jeździeckiego Garbówek trenuje pod okiem Andrzeja Głoskowskiego. W roku 2013 startował w Mistrzostwach Europy Kuców w Arezzo. Był złotym medalistą Mistrzostw Polski Kuców ze Strzegomia na koniu Kalahari Duke i zdobywcą pierwszego miejsca w Pucharze Polski Małych Koni na koniu Okarino. Na zawodach CAVALIADY junior ten startował na wałachu Okarino i ogierze Roxavel.

Na trzecim miejscu  uplasował się Franciszek Kowalczyk, który w sześciu konkursach zaliczanych do Junior CAVALIADA Tour rozgrywanych w Poznaniu, Lublinie i Warszawie zdobył 77 punktów. Kowalczyk jest najmłodszym zawodnikiem w rankingu CAVALIADY Juniorów. Podczas tegorocznych zawodów CSI4* na Woli w Poznaniu uplasował się na trzecim miejscu w Children Round. W ubiegłym roku brał udział w zawodach we Włoskiej miejscowości Arezzo, na których w konkursie dla dzieci zajął drugie miejsce. W tegorocznych zawodach w Lublinie zajął drugie miejsce w Rundzie Juniorskiej zdobywając punkty do rankingu Cavaliady.