Cavaliada Warszawa: Czech Ales Opatrny zgarnął wszystko!

Cavaliada Warszawa: Czech Ales Opatrny zgarnął wszystko! (fot. ,mat. prasowe)
W najbardziej oczekiwanym, finałowym konkursie Grand Prix Warszawy, Finał Lec Pucharu Świata, Finał CAVALIADA Tour 2013/14, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz o nagrodę Prezesa PKO BANKU POLSKIEGO wygrał Ales Opatrny na koniu Zandiro.
Puchar Prezydenta Rzeczpospolitej Polski wręczył Czechowi Dariusz Młotkiewicz, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP. Natomiast pamiątkową statuetkę CAVALIADY Warszawa wręczył Andrzej Byrt, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Łukasz Abgarowicz, Prezes Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego. Zwycięzcom pogratulował  również Pan Jarosław Brzuzy, Dyrektor Regionu Mazowieckiego PKO Banku Polskiego, który był sponsorem głównym CAVALIADY Tour.

Parkur Grand Prix był trudnym, ponieważ do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się tylko dwóch zawodników: Czech i młoda holenderska amazonka – Jody van Gerwen na wałachu Akord, która jednocześnie zdobyła drugie miejsce. Trzecią pozycję zajął Polak Łukasz Appel na koniu na wałachu Zarco.

Finał Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej bez Polaka

W finale Pucharu Świata pierwsze miejsce wywalczył również Ales Opatrny. Drugie miejsce i przepustkę do Lyon zdobył Andrius Petrovas z Litwy. Trzecim reprezentantem Ligi Europy Centralnej w Finale Pucharu Świata jest Kristaps Neretnieks z Łotwy. W tym roku żaden Polak niestety się nie zakwalifikował.

CAVALIADA Tour

Warszawska odsłona CAVALIADY zakończyła pucharowy cykl CAVALIADY Tour. W czołówce znalazł się również Ales Opatrny. W ten sposób Czech wyjedzie z Warszawy gogatszy o 45 tysięcy złotych. Za Grand Prix skasował on 25 tysięcy złotych, a za pierwsze miejsce w rankingu CAVALIADA tour – 20 tysięcy. Drugie miejsce w rankingu zajął Litwin Petrovas Andrius, a trzecie przebojowy Niemiec znany również publiczności CAVALIADY Poznań – Felix Hassmann. Tuż za podium znalazł się Andrzej Głoskowski, który jednak miał podwód do zadowolenia. Zajmując czwartą pozycję jednocześnie okazał się najlepszym Polakiem CAVALIADA Tour, która była premiowana nagrodą rzeczową – Volkswagenem UP. Najlepszym zawodnikiem do 21 lat okazała się Zuzanna Gowin. Reprezentant Czech  wygrał pucharowy cykl CAVALIADA Tour oraz zajął pierwsze miejsce w rankingu Ligi Europy Centralnej.

Z kolei poranny konkurs zaliczany do Junior CAVALIADA Tour wygrał Andrzej Opłatek, który zdobywając 156 punktów zdeklasował rywali. Różnica pomiędzy drugim w rankingu Adamem Grzegorzewskim wyniosła 50 punktów. Na trzecim miejscu  uplasował się Franciszek Kowalczyk.

Grand Prix Ujeżdżenia

Ostatni konkurs tegorocznego CAVALIADA Tour, konkurs Grand Prix Freestyle wygrała fenomenalna dresażystka Gabriela Jaworska – Mazur na wałachu Zimba, która uzyskała wynik 68.333%. Z wynikiem 67.750% przejazd ukończyła para debiutująca na zawodach Grand Prix, Anna Łukasik i Stella Pack Ganda. Na trzecim miejscu z wynikiem 66.750% uplasowała się weteranka Żaneta Skowrońska na Mystery.