Bundesliga: Borussia wygrywa, niesamowity gol Lewandowskiego

Lewandowski tuż przed zdobyciem gola (fot. KRZYSZTOF CICHOMSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hannover 96 3:0 w meczu 26. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek po pięknym rajdzie z piłką dla wicemistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.
Wynik meczu otworzył dopiero pod koniec pierwszej połowy Hummels, do którego piłkę po dośrodkowaniu głową zgrał Sokratis. Niemiecki obrońca z bliska wepchnął futbolówkę do bramki. To była 43. minuta.

Niedługo po zmianie stron na 2:0 podwyższył Lewandowski - polski napastnik w 52. minucie dostał piłkę na skrzydle, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne, minął kilku obrońców jak tyczki i z kilku metrów pokonał bramkarza.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Reus, który po podaniu od Mchitariana minął golkipera i z ostrego kąta zmieścił piłkę w bramce.

Dzięki wygranej Borussia Dortmund utrzymała w tabeli jednopunktową przewagę nad trzecim Schalke 04.