LE: Benfica ograła Juventus i jest bliżej finału

LE: Benfica ograła Juventus i jest bliżej finału

Ezequiel Garay (fot. Filipe Amorim / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Benfica Lizbona nieoczekiwanie pokonała Juventus Turyn 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień we Włoszech.
Początek mecz w Lizbonie ułożył się dla gospodarzy w wymarzony sposób - Buffon już w 2. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do siatki trafił Garay.

"Stara Dama" odpowiedziała w drugiej połowie - w 73. minucie Tevez wpadł w pole karne, minął dwóch rywali i strzelił obok golkipera. Zaledwie dziesięć minut później gospodarze znowu jednak wyszli na prowadzenie - po koronkowej akcji z 14 metrów uderzył z pierwszej piłki Lima.

Dzięki wygranej przed rewanżem w korzystniejszej sytuacji jest Benfica, której w Turynie wystarczy remis. Juventus na pewno się jednak nie podda - wielki finał ma się bowiem odbyć właśnie na obiekcie mistrzów Włoch.