T-ME: Legia wypunktowała Zawiszę. Gol Saganowskiego

Marek Saganowski cieszy się z gola (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2:0 w meczu 31. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Michał Żyro oraz powracający po kontuzji Marek Saganowski.
Przez całą pierwszą połowę utrzymywał się bezbramkowy remis - Legioniści gole zdobyli dopiero po zmianie stron. W 70. minucie gospodarze przejęli piłkę w środku pola, a Tomasz Jodłowiec zagrał na prawe skrzydło do niepilnowanego Michała Żyry. Pomocnik "Wojskowych" wpadł w pole karne i uderzył w dalszy róg obok bezradnego golkipera gości.

W 85. minucie po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na murawie zameldował się Marek Saganowski. Napastnik Legii za burzę braw zrewanżował się kibicom już po 2. minutach - gospodarze znowu przejęli piłkę w środku pola, a spod linii końcowej pod bramkę wbił ją Michał Żyro. Saganowskiemu nie zostało nic innego jak skierować ją do bramki.

Dzięki wygranej Legia utrzymała w tabeli pięciopunktową przewagę nad Lechem Poznań.