Premier League: Arsenal ograł Newcastle. Liga Mistrzów blisko

Zawodnicy Arsenalu (fot. Sportimage / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Arsenal pokonał Newcastle 3:0 w meczu kończącym 36. kolejkę Premier League i jest bardzo blisko uzyskania prawa do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. "Kanonierzy" na dwa spotkania przed końcem sezonu wyprzedzają Everton o cztery punkty - podaje Sport.pl.
Zespół z Emirates Stadium szybko wziął się do pracy i wyszedł na prowadzenie już w 26. minucie po golu Koscielnego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Cazorli. Na 2:0 w 42. minucie podwyższył Oezil - reprezentant Niemiec poprawił nieskutecznego Girouda, który sam na sam nie pokonał bramkarza. Dobitka Oezila była już dla Krula nie do zatrzymania.

Po zmianie stron w 66. minucie wynik spotkania ustalił Giroud, który wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła od Oezila i głową wpakował piłkę do bramki.

Dzięki wygranej Arsenal na dwie kolejki przed końcem sezonu zachował bezpieczną przewagę czterech punktów nad Evertonem.