Primera Division: Barcelona gubi punkty. Szanse na tytuł matematyczne

Primera Division: Barcelona gubi punkty. Szanse na tytuł matematyczne

Primera Division: Barcelona gubi punkty. Szanse na tytuł matematyczne (fot. Joan Valls / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
FC Barcelona w meczu 36. kolejki Primera Division zremisowała na Camp Nou z Getafe 2:2. Szanse mistrzów Hiszpanii na obronę tytułu są już tylko matematyczne - podaje Sport.pl.
Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami kibiców z Katalonii - Xavi w 23. minucie zagrał na skrzydło do Alvesa, który z kolei odegrał w pole karne, a Messi umieścił piłkę w siatce. Goście wyrównali w 37. minucie. Sarabia po rzucie wolnym zamiast uderzać bezpośrednio dośrodkował w pole karne, a Lafita pokonał Pinto i zrobiło się 1:1.

Po zmianie stron Katalończycy przeważali i wyszli na prowadzenie w 67. minucie - Fabregas z prawego skrzydła zagrał w pole karne, a strzał Pedro został zablokowany. Piłka spadła jednak pod nogi Sancheza, który pokonał Cesara. Barcelona miała jeszcze kilka okazji, ale wszystkie zmarnowała. To zemściło się w doliczonym czasie gry, kiedy Lafita wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i ustalił wynik meczu głową.

Z powodu remisu FC Barcelona traci do pierwszego w tabeli Atletico Madryt trzy punkty - a Los Colchoneros mają jedno spotkanie do rozegrania więcej.