WTA Madryt: Radwańska ograła Bouchard. Łatwo nie było

WTA Madryt: Radwańska ograła Bouchard. Łatwo nie było

Agnieszka Radwańska (fot. EXPA/ Eibner/ Weber / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Eugenie Bouchard 7:6 (7:3), 6:2 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Madrycie. Kanadyjska 20-latka, sklasyfikowana na osiemnastym miejscu w rankingu ATP, sprawiła Polce dużo problemów w pierwszym secie.
Obie tenisistki rozpoczęły mecz od dobrego serwisu. Pierwsza pomyliła się Radwańska, która przy stanie 2:2 dała się przełamać. Krakowianka w kolejnym gemie odrobiła jednak straty, a po chwili wygrała swoje podanie i następnie sama wyszła na prowadzenie. Polka nie była jednak w stanie skończyć seta - Bouchard odrobiła stratę przełamania i doprowadziła do stanu 5:5. Po chwili było 6:6, a o zwycięstwie zadecydował tie-break. W nim znacznie lepiej poradziła sobie "Isia" i wygrała do trzech.

Druga partia to zdecydowana przewaga Radwańskiej, która przełamała zniechęconą Bouchard kilkakrotnie i oddała młodszej rywalce tylko dwa gemy.

W drugiej rundzie madryckiego turnieju krakowianka zmierzy się z z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową lub Francuzką Alize Cornet.