T-ME: Nerwowa końcówka w Bydgoszczy. Lech lepszy od Zawiszy

T-ME: Nerwowa końcówka w Bydgoszczy. Lech lepszy od Zawiszy

T-ME: Nerwowa końcówka w Bydgoszczy. Lech lepszy od Zawiszy (fot. JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Niespełna 70 godzin po zwycięskim Pucharze Polski zmęczony dogrywką Zawisza Bydgoszcz nie dał rady Lechowi Poznań. Goście wygrali 2:1 - podaje Sport.pl.
Bydgoszczanie, którzy w piątek po dogrywce i rzutach karnych pokonali w finale Pucharu Polski Zagłębie Lubin, nie mieli dość czasu na regenerację. Prośby o zmianę terminu meczu zostały jednak odrzucone, a trener Ryszard Tarasiewicz względem piątkowego spotkania dokonał tylko trzech zmian w wyjściowej jedenastce.

Sam mecz poziomem rozczarował - Lechici dostosowali się do zmęczonych gospodarzy, ale wyszli na prowadzenie po... pierwszej dobrej sytuacji w 39. minucie. Pawłowski dośrodkował piłkę w pole karne, a Hamalainen uderzył głową i przelobował Kaczmarka.

Po zmianie stron "Kolejorz" dobił rywala - w 57. minucie Lovrencsics dośrodkował futbolówkę z narożnika, a Kędziora głową skierował piłkę do siatki. Na dodatek po chwili Nawotczyński sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Pawłowskiego i został wyrzucony z boiska.

Pod koniec meczu zrobiło się jednak nerwowo - w 82. minucie Wołąkiewicz faulował w polu karnym Wójcickiego i obejrzał czerwony kartonik, a Geworgian wykorzystał rzut karny. Gospodarze ruszyli do przodu, ale strat nie odrobili.

Dzięki wygranej Lech Poznań utrzymał 5-punktową stratę do pierwszej w tabeli Legii Warszawa.