Arsenal zdobył Puchar Anglii. Pierwsze trofeum od 9 lat!

Arsenal zdobył Puchar Anglii. Pierwsze trofeum od 9 lat!

CameraSport - Karyn Haddon / newspix.pl Źródło: Newspix.pl
Arsenal pokonał w finale Pucharu Anglii Hull City 3:2 i zdobył pierwsze trofeum od niemal dziewięciu lat. Wygrana "Kanonierom" nie przyszła jednak łatwo. Podopieczni Arsene'a Wengera przegrywali 0:2 po... ośmiu minutach meczu - podaje Sport.pl.
Hull otworzyło wynik meczu już w 4. minucie - po strzale z woleja Huddlestone'a piłka trafiła do Chestera, który z bliska pokonał Fabiańskiego. Po chwili było już 2:0 - tym razem po dużym zamieszaniu pod polem karnym polskiego golkipera pokonał Davis.

"Kanonierzy" szybko rozpoczęli odrabianie strat. W 17. minucie rzut wolny z 30 metrów na bramkę zamienił Cazorla - Hiszpan trafił w samo okienko. Gorzej było z drugim trafieniem. Arsenal zdołał wyrównać dopiero w 71. minucie, kiedy po dośrodkowaniu w pole karne piłka spadła pod nogi Koscielnego, który z kilku metrów pokonał golkipera.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie i arbiter zarządził dogrywkę. W niej po raz pierwszy w meczu na prowadzenie wyszedł Arsenal - w 109. minucie po szybkiej akcji już w polu karnym Giroud odegrał piłkę piętką do Ramseya. Ten uderzył z pierwszej piłki przy samym słupku.

Zawodnicy Hull City nie zdołali już odrobić strat, chociaż w 116. minucie do pustej bramki nie trafił Aluko. Trzy minuty później jego groźny strzał zatrzymał z kolei Fabiański.

To pierwsze trofeum Arsenalu od niemal dziewięciu lat. Arsene Wenger czekał na nie 8 lat, 11 miesięcy i 25 dni.