Trzeci mecz, trzecia wygrana kadry Antigi. Słoweńcy urwali jednego seta

Polscy siatkarze (fot. Lukasz Skwiot / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski prowadzona przez Stephane'a Antigę idzie jak burza przez eliminacje do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w niedzielę pokonali Słowenię 3:1 (25:15, 26:24, 23:25, 25:20) i na półmetku zmagań w grupie A mają komplet trzech zwycięstw - podaje Sport.pl.
Pierwszy set zwiastował równie łatwe zwycięstwo jak w meczach z Łotyszami i Macedończykami - Polacy rozbili rywali, którzy ugrali tylko piętnaście punktów.

Słoweńcy postawili się jednak w drugim secie, a trzeciego nawet wygrali - to pierwszy set przegrany przez Polaków od kiedy selekcjonerem jest Antiga. W czwartej partii polski zespół dopełnił jednak formalności.

Po trzech meczach eliminacyjnych biało-czerwoni mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Za tydzień w Lublanie Polacy najprawdopodobniej potwierdzą swoją dominację w grupie A i awansują na mistrzostwa Europy.