T-ME: Śląsk wygrał mecz "na szczycie" i jest liderem grupy spadkowej

T-ME: Śląsk wygrał mecz "na szczycie" i jest liderem grupy spadkowej

Gol Flavio Paixao (fot. KRYSTYNA PACZKOWSKA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe 3:0 Jagiellonię Białystok i został nowym liderem grupy spadkowej. Wrocławski zespół wyprzedził drużynę z Białegostoku o jeden punkt.
Wrocławianie szybko zadali w Białymstoku dwa ciosy. W 13. minucie Stevanović przejął piłkę od Quintany i otworzył wynik meczu. Po minucie po podobnej akcji gola strzelił Paixao, który z kolei przejął piłkę po błędzie Tosika.

Trener Probierz próbował reagować i już w przerwie Tosika i Dźwigałę zastąpił Ukahem i Pawłowskim. Zmiany niewiele dały - w 64. minucie Śląsk podwyższył na 3:0. Gospodarze znowu stracili futbolówkę przed własnym polem karnym, a wynik meczu ustalił Dudu.

Dzięki wygranej Śląsk Wrocław został "liderem" grupy spadkowej. Wrocławski zespół ma na koncie 28 punktów i wyprzedza Jagiellonię o jedno oczko.