Historyczny sukces. Wigry Suwałki awansowały do I ligi

Historyczny sukces. Wigry Suwałki awansowały do I ligi

Historyczny sukces. Wigry Suwałki awansowały do I ligi (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Wigry Suwałki pokonały Stal Rzeszów 3:2 w meczu ostatniej kolejki II ligi. Bohaterem drużyny został Sebastian Radzio, który skompletował hat-tricka. Dzięki wygranej suwałczanie po raz pierwszy w historii klubu awansowali na zaplecze ekstraklasy.
Piłkarze Wigier przed ostatnią kolejką spotkań potrzebowali do zapewnienia sobie awansu jednego punktu. Gospodarze nie zagrali jednak na remis i pokonali rzeszowską Stal 3:2.

Drużyna z Suwałk wyszła na prowadzenie już w 9. minucie meczu, kiedy po rzucie rożnym wynik meczu strzałem głową otworzył Sebastian Radzio. Zaledwie cztery minuty później ten sam zawodnik dorzucił drugie trafienie - jeden z gości zagrał w polu karnym ręką, arbiter wskazał na wapno, a Radzio pewnie wykorzystał rzut karny. Rzeszowianie odpowiedzieli w 28. minucie po stracie piłki w środku pola przez suwałczan. Akcja szybko przeniosła się pod bramkę gospodarzy, a Piotr Prędota pokonał golkipera.

Tuż po zmianie stron Wigry znowu uciekły gościom - trzeciego gola w meczu zdobył Radzio, który dostał podanie przed samą bramkę i spokojnie wpakował futbolówkę do siatki. W 50. minucie Stal jednak znowu zdobyła bramkę kontaktową - tym razem po strzale Aleksejsa Kolesnikovsa.

Rzeszowianie do końca meczu starali się odrobić straty, ale od 58. minuty grali w dziesiątkę, kiedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Szymon Kaźmierowski.

Dzięki wygranej - siódmej z rzędu - Wigry zakończyły rozgrywki II ligi na pierwszym miejscu i awansowały po raz pierwszy w historii do I ligi. Stal Rzeszów spadła z kolei do III ligi.