Szymański znowu wygrywa! 1. miejsce na 1500 m w PŚ

Szymański znowu wygrywa! 1. miejsce na 1500 m w PŚ

Na dystansie 1500 m w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim Jan Szymański zajął pierwsze miejsce. Po wygranej w Berlinie, zwycięstwo w Heernveen daje zawodnikowi AZS AWF Poznań pierwszeństwo w klasyfikacji generalnej cyklu.
Szymański uzyskał czas 1.45,92 i wyprzedził dokładnie o 0,3 sekundy Holendra Woutera olde Heuvela. Trzeci był Amerykanin Shani Davis.

Kolejnym Polakiem, najbliżej podium, był Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice) - zajął szóste miejsce czasem o 0,78 s gorszym od lidera, zaś Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica) stracił 1,14 s. i zakończył zawody na 8. miejscu.

W klasyfikacji generalnej Szymański zgromadził 261 punktów i o 5 wyprzedza Holendra Kjelda Nuisa.

Z kolei na podobnym dystansie, ale w rywalizacji kobiet, Luizie Złotkowskiej udało się zająć 8. miejsce, a Katarzynie Woźniak (AZS AWF Katowice) - 11.  Zwyciężyła Amerykanka Heather Richardson.