Primera Division: Valencia łamie passę Realu, wygrywa 2:1

Koniec rewelacyjnej passy Realu - Valencia stanęła na drodze "Królewskim" na swoim boisku, wygrywając mecz 2:1.
Sytuacja była podwójnie symboliczna - z jednej strony gospodarze ostatni raz przegrali pierwszy mecz w roku 12 lat temu, z drugiej zaś Real miał już na koncie 22 zwycięstwa z rzędu (poza porażką w pokazowym meczu z Milanem) i był o krok od rekordy Coritibi, brazylijskiego klubu, któremu udało się wygrać 24 razy z rzędu.

Po golu z karnego Cristiano Ronaldo lider hiszpańskiej ekstraklasy prowadził od 13. minuty. Rzut podyktowany był za zagranie ręką.

W drugiej połowie, kilka minut po rozpoczęciu, wynik się wyrównał - strzelił Barragan, ale przebiegający przez pole karne Pepe zmienił trasę lotu piłki, którą Casillas przepuścił. Gol został zaliczony piłkarzowi Valencii, ale to raczej było trafienie samobójcze. Finałowe uderzenie zaskoczyło wszystkich: Otamendi wbiegł w pole karne i świetnie uderzył piłkę głową. Futbolówka otarła się jeszcze o poprzeczkę.

Real nadal prowadzi w lidze z punktem przewagi nad Barceloną. Valencia pozostaje czwarta.