Brąz dla szczypiornistów! Pokonali Hiszpanów po dogrywce

Brąz dla szczypiornistów! Pokonali Hiszpanów po dogrywce

(fot. NORBERT BARCZYK / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu biało-czerwoni pokonali Hiszpanów po dogrywce 29:28.
Polacy zaczęli bardzo dobrze i na początku pierwszej połowy prowadzili 7:3. Potem Hiszpanie zaczęli systematycznie odrabiać straty i od wyniku 11:11 rozpoczęła się gra "bramka za bramkę". 1. połowa zakończyła się remisem Polaków z mistrzami świata z 2013 r. 13:13.

Po przerwie to Hiszpanie przejęli inicjatywę i pomimo starań polskiego zespołu do samej końcówki spotkania utrzymywali przewagę 2-3 bramek.  W ostatniej minucie Hiszpanie prowadzili 24:23. Trafienie Michała Szyby w ostatnich sekundach meczu dało Polakom remis i zapewniło dogrywkę.

W dogrywce to Polacy częściej wychodzili na prowadzenie, jednak Hiszpanie wciąż doprowadzali do remisu. Przy wyniku 29:28 dla Polaków mistrzom świata z 2013 r. po prostu zabrakło czasu - tuż przed końcem spotkania mieli jeszcze rzut wolny, jednak piłka po rzucie utknęła w polskim murze.