Irlandia i Szkocja zagrały dla Polski

Irlandia i Szkocja zagrały dla Polski

Flaga Szkocji (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Podczas spotkania pomiędzy piłkarskimi reprezentacjami Szkocji i Irlandii rozgrywanym w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w 2016 roku we Francji, padł remis 1:1. To dokonała wiadomość dla kadry Adama Nawałki.
Przed spotkaniem Szkocja traciła do lidera jeden punkt, podczas gdy Irlandia trzy punkty. Pierwsza bramka padła w 38. Minucie po rzucie wolnym wykonanym dla Irlandii przez Daryla Murhpy’ego. Bramkarz zdołał obronić jego strzał, jednak nie miał już szans wobec dobitki Jonathana Waltersa. Zdaniem komentatorów, trafienie padło ze spalonego.

Wyrównanie nastąpiło zaraz po przerwie. Shaun Maloney po podaniu od Stevena Naismitha z linii pola karnego strzelił w kierunku bramki. Piłka wpadła do siatki po rykoszecie na Johnie O’Shea, któremu zaliczono to trafienie.

Obecnie Szkocja traci do Polaków trzy punkty, a Irlandia pięć. Drugie miejsce w tabeli zajmują Niemcy z czteropunktową stratą do Polski, jednak 13 czerwca zagrają przeciwko Gibraltarowi.