Argentyna "rozstrzelała" Paragwaj i zagra o zloto

Argentyna "rozstrzelała" Paragwaj i zagra o zloto

Gonzalo Higuain (fot.Guillermo Arias / Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
W finale Copa America zagrają przeciwko sobie gospodarze turnieju – reprezentacja Chile oraz reprezentacja Argentyny.
Albiceletes awansowali do finału, po tym jak minionej nocy (czasu polskiego – red.) rozbili Paragwaj 6:1.

Pierwsza bramka spotkani padła w 15. minucie, kiedy po asyście Lionela Messiego bramkarza Paragwaju pokonał Marcos Rojo. 12 minut później Messi podaniem obsłużył Javiera Pastorę. Jeszcze przed przerwą, w 43. minucie odpowiedział Lucas Barrios.

Po zmianie stron, Argentyńczycy nie dali większych szans przeciwnikom. Jako pierwszy trafił w 47. minucie DiMaria. 6 minut później także on dołożył 4. trafienie dla swojego zespołu. W 80. minucie podwyższył Sergio Aguero, a na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Gonzalo Higuain.