Polacy przegrali półfinał. "Została nam walka o 3. miejsce"

Polacy przegrali półfinał. "Została nam walka o 3. miejsce"

Stephane Antiga (fot.Michal Stawowiak/newpsix.pl)
Po porażce w półfinałowym spotkaniu Ligi Światowej Polacy zagrają dziś o godzinie 15 czasu polskiego o brązowy medal tej imprezy przeciwko reprezentacji Stanów Zjednoczonych Ameryki. Polscy zawodnicy oraz trener Stephane Antiga przyznają jednak, że jest w nich smutek po porażce.
Polacy przegrali półfinałowe spotkanie 2:3, mimo doskonałego zrywu, gdy ze stanu 0:2 doprowadzili do remisu 2:2 w setach. Tie-break zakończył się jednak wynikiem 17:15 dla Francuzów.

- Teraz już nie ma czego analizować. W pierwszych dwóch setach nas nie było, a Francuzi zagrali bardzo dobrą siatkówkę. My zrobiliśmy wiele błędów, ale wróciliśmy do gry i myślę, że nie powinniśmy przegrać tego meczu. Wyłączyliśmy z gry Rouziera, który nie punktował w ogóle w ostatnich trzech setach. Trudno coś powiedzieć, ale wciąż mamy o co walczyć - podkreślił Michał Kubiak.

- Mieliśmy parę dobrych okazji w kontrataku, nie byliśmy jednak precyzyjni, a w ataku zabrakło także chłodnej głowy. Jestem smutny, drużyna jest smutna, ale została nam jeszcze walka o 3. miejsce - dodał selekcjoner Polaków Stephane Antiga.

Mecz o trzecie miejsce Polska - USA rozpocznie się o godz. 15 czasu polskiego.