El. LM: Rywale Lecha za burtą. Awans Valencii

El. LM: Rywale Lecha za burtą. Awans Valencii

Kadr z meczu Malmoe FF - Celtic Glasgow (fot. Petter Arvidson / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
We wtorek szansę na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów stracił Celtic Glasgow i AS Monaco. Za burtą znalazło się także FC Basel, które w 3. rundzie eliminacji wygrało z Lechem Poznań - podaje sport.tvn24.pl.
Szwajcarzy tydzień temu na własnym boisku zremisowali z Maccabi Tel Awiw 2:2. W rewanżu FC Basel nie dało rady odrobić strat. Pogromcy Lecha Poznań znowu zremisowali 1:1, a do fazy grupowej Champions League awansował klub z Izraela.

Szanse na awans w rewanżu stracił Celtic Glasgow. W pierwszym starciu ze szwedzkim Malmoe Szkoci wygrali na własnym stadionie 3:2. Skromna zaliczka okazała się jednak niewystarczająca. Malmoe było zdecydowanie lepsze i już do przerwy prowadziło 1:0. Po zmianie stron Celtic pogrążył samobój Dedrycka Boyata. Szkoci nie zagrają w Champions League drugi raz z rzędu.

Monaco za burtą

W najciekawszym wtorkowym meczu Valencia wygrała z AS Monaco 2:1. Hiszpanie w pierwszym spotkaniu wygrali 3:1. W rewanżu Monaco przegrywało, ale potem po golach Andrei Raggiego i Marcelo Carillo zdołało objąć prowadzenie. Na strzelenie jeszcze jednego gola i tym samym doprowadzenie do dogrywki miało kwadrans. Wynik jednak nie uległ zmianie.