Rekordowy występ Polaków na MŚ. Szóste miejsce w klasyfikacji medalowej

Rekordowy występ Polaków na MŚ. Szóste miejsce w klasyfikacji medalowej

Anita Włodarczyk (MAREK BICZYK/NEWSPIX.PL) Źródło:Newspix.pl
Polscy lekkoatleci zajęli szóste miejsce w końcowej klasyfikacji medalowej 15. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. W stolicy Chin zdobyliśmy w sumie trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe krążki.
Medale dla Polski zdobywali Paweł Fajdek (złoto w rzucie młotem), Anita Włodarczyk (złoto w rzucie młotem) Piotr Małachowski (złoto w rzucie dyskiem), Adam Kszczot (srebro w biegu na 800 m), Wojciech Nowicki (brąz w rzucie młotem), Paweł Wojciechowski (brąz w skoku o tyczce), Piotr Lisek (brąz w skoku o tyczce) oraz Robert Urbanek (brąz w rzucie dyskiem).

Polscy lekkoatleci ostatecznie zajęli szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Wyprzedziliśmy takie potęgi jak Niemcy, Rosja czy Chiny.

Kenia najlepsza

Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajęli Kenijczycy z 16 krążkami, w tym 7 złotymi. Druga była Jamajka (12 medali, 7 złotych), a trzecie Stany Zjednoczone (18 medali, 6 złotych).

Rekord Polaków

Osiem medali to najlepszy występ polskich lekkoatletów w historii występów na mistrzostwach świata. To także świetny prognostyk przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.