Vuelta a Espana: Świetny Majka! Polak już na podium

Vuelta a Espana: Świetny Majka! Polak już na podium

Rafał Majka (Manuel Blondeau / Icon Sport / NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Świetny występ Rafała Majki. Polski kolarz z grupy Tinkoff Saxo zajął drugie miejsce w 15. etapie Vuelta a Espana i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Etap wygrał Joaquim Rodriguez z Kastiushy. Drugi Majka minął linię mety 12 sekund później. Trzeci był Daniel Moreno - także z Katiushy.

Atak Majki

W trakcie 15. etapu kolarze pokonali 175.8 km z Comillas na Alto de Sotres. Majka cały czas jechał w peletonie, który dogonił dwa kilometry przed metą grupę uciekinierów.

Kilometr przed końcem ruszył do przodu Rodriguez. Za nim podążyło kilku kolarzy, w tym Majka. Ostatecznie Polak był drugi.

Trzeci w "generalce"

Polak po dzisiejszym etapie przesunął się do na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Traci do pierwszego Fabio Aru 1.24 min. Drugi jest Joaquim Rodriguez, który do lidera wyścigu traci... sekundę.