LE: Gol-marzenie Higuaina. Legia przegrała z Napoli

LE: Gol-marzenie Higuaina. Legia przegrała z Napoli

Kadr z meczu Legia Warszawa - Napoli (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Legia Warszawa przegrała z Napoli 0:2 w drugim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Bramki dla włoskiego zespołu zdobyli Dries Mertens i Gonzalo Higuain.
Legia wyszła nastawiona na defensywę. O tym, że „Wojskowi” będą skupieni głównie na obronie wiadomo było już przed meczem, gdy w wyjściowej jedenastce nie znalazł się najlepszy strzelec stołecznej ekipy – Nemanja Nikolić. Goście mieli przewagę, ale nie potrafili jej potwierdzić golem. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie Napoli miało w 29. minucie. Po szybkiej wymianie podań płasko uderzył Gabbiadini. Piłka minęła już Kuciaka i zmierzała do siatki, ale z linii bramkowej futbolówkę wybił świetnie ustawiony Pazdan. Legioniści straszyli rywali jedynie strzałami z dystansu. Uderzał m.in. Kucharczyk i Guilherme, ale posyłali piłkę niecelnie albo zbyt słabo, by zaskoczyć Gabriela. Do przerwy goli przy Łazienkowskiej nie oglądaliśmy.

Cudu nie było

Po zmianie stron wydawało się, że Legia będzie grała bardziej ofensywnie. Tak rzeczywiście było… do 53. minuty, kiedy Napoli objęło prowadzenie. Callejón przyjął piłkę po długim podaniu na prawym skrzydle, dośrodkował z prawej strony w pole karne, a wbiegający w szesnastkę Metrens uderznieniem głową pokonał Kuciaka. Trener Berg szybko przeprowadził zmiany, na boisku pojawili się Duda i Nikolić. Nie przełożyło się to jednak na lepszą postawę „Wojskowych”. Legioniści często tracili piłkę w środkowej strefie, a karygodnie zachowali się w 75. minucie. Allan biegł z piłką kilkadziesiąt metrów i ostatecznie znalazł się sam na sam z Kuciakiem. Tylko dzięki interwencji bramkarza gospodarze nie przegrywali 0:2.

W końcówce spotkania na placu gry pojawił się Higuain. Były gracz Realu Madryt potwierdził swoją klasę w 84. minucie. Z łatwością przedzierał się z piłką wzdłuż linii pola karnego, a swój rajd zakończył fantastycznym trafieniem w samo okienko. Ostatecznie Legia przegrała z Napoli 0:2, ale był to najniższy wymiar kary.