Legia wiceliderem. Pogoń przegrała przy Łazienkowskiej

Kadr z meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa wraca na pozycję wicelidera. "Wojskowi" wygrali na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Jodłowiec - podaje sport.tvn24.pl.
Pogoń od pierwszej minuty nastawiła się na grę w defensywie. Legia szybko to wykorzystała i już w 12. minucie cieszyła się z prowadzenia. Po rzucie rożnym Tomasz Jodłowiec przedarł się w pole karne i z łatwością umieścił piłkę w siatce. Stracona bramka nie wpłynęła na obraz gry. Dopiero po przerwie "Portowcy" zerwali się do ataku. Nie potrafili jednak przełamać obrony zespołu Stanisława Czerczesowa.

"Wojskowi" mieli przewagę w posiadaniu piłki i dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka. Legia po raz pierwszy od szesnastu meczów zakończyła spotkanie z czystym kontem.

W następnej kolejce Ekstraklasy stołeczna ekipa zagra ze Śląskiem Wrocław. Pogoń zmierzy się z Lechem Poznań, który w niedzielę wygrał z Górnikiem Łęczna 3:1.