Kolejny sukces siatkarzy. Polska reprezentacja coraz bliżej igrzysk w Rio

Kolejny sukces siatkarzy. Polska reprezentacja coraz bliżej igrzysk w Rio

Polska reprezentacja (fot. Maciej Goclon/Fotonews/Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Polscy siatkarze w trzech setach pokonali reprezentację Belgii i awansowali do półfinału turnieju w Berlinie. W piątek nasi zawodnicy zmierzą się z Niemcami. Stawką meczu będzie zwycięstwo w grupie.

Polacy gładko pokonali reprezentację Belgii i tym samym zapewnili sobie awans do półfinału. Pierwszy set do stanu 8:9 toczył się niemal punkt za punkt. Dzięki atakom Bartosza Kurka Polacy zdobyli cztery punkty pod rząd. Od tej chwili rywale nie mieli szans na nawiązanie bezpośredniego kontaktu. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:20

Kłopoty zawodnikom sprawiła jedynie końcówka drugiego seta, kiedy Polacy trzy razy musieli bronić piłek setowych. Podopiecznym Stephana Antigi udało się wybronić ataki Belgów i wygrali seta 30:28.

Trzecia partia przebiegała spokojnie, a Polacy pewnie wygrali seta do 19 zapewniając sobie awans do półfinału jeszcze przed ostatnim spotkaniem. Stawką turnieju w Berlinie jest awans na igrzyska olimpijskie w Rio, które odbędą się w 2016 roku. Na olimpiadę zakwalifikuje się jedynie zwycięzca turnieju.