Novak Djoković wygrywa Australian Open

Tenis (fot. yossarian6/fotolia.pl)
Australian Open dla Novaka Djokovicia. Serb zwyciężył 6:1, 7:5, 7:6, a jego rywal Andy Murray nie zdołał wygrać nawet seta - podaje sport.tvn24.pl.

Murray zaczął mecz fatalnie, ale z czasem spisywał się na korcie coraz lepiej. Pierwszy set zakończył się błyskawicznie. Zacięte były w nim tylko dwa gemy - pierwszy i ostatni. Nie udało się żadnego z nich wygrać Murray'owi.

Brytyjczyk w drugiej odsłonie przy stanie 1:1 obronił cztery break pointy, a później po stracie serwisu zaliczył szybkiego re-breaka. Przy wyniku 5:5 łatwo dał się jednak przełamać. Miał okazję na wygranie kolejnego gema, ale skończyło się 7:5.

Trzecia partia zakończyła się tie-breakiem. Novak Djoković obronił tytuł w Australii, wygrywając tam po raz piąty w ciągu ostatnich sześciu lat.