Euro 2016: Chorwacja wygrywa z Turcją. Gol Modricia

Luka Modrić Źródło: Nolwenn Le Gouic
W pierwszym niedzielnym meczu na Euro 2016 Chorwacja pokonała Turcję 1:0. Polska z kolei pokonała Irlandię Płn. 1:0. Ukraina okazała się gorsza od reprezentacji Niemiec i przegrała 0:2.

Od pierwszego gwizdka widoczna była przewaga Chorwacji, która częściej utrzymywała się przy piłce. Nie brakowało ostrych starć o piłkę na bardzo mokrej murawie. Chorwaci długo szukali drogi do bramki rywali, bowiem między słupkami świetnie spisywał się Babacan. W 41. minucie dopięli swego. Inan źle wybijał piłkę z pola karnego, a futbolówka spadła tuż za szesnastką na nogę Luki Modricia. Ten popisał się pewnym strzałem i mieliśmy 1:0.

Po zmianie stron tylko zaznaczyła się wyraźna przewaga Chorwacji. W 52. minucie Srna miał szansę podwyższyć wynik, ale piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Kilkanaście minut później wytrzymałość bramki sprawdził Perisić. Chorwaci atakowali do samego końca, ale brakowało im szczęścia. Ostatecznie utrzymali korzystny wynik i zaczęli zmagania na Euro 2016 od zwycięstwa.

Starcie grupowych rywali Polaków

Od pierwszego gwizdka Niemcy ruszyli do ataku i w 19. minucie objęli prowadzenie. Kroos popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, a Mustafi głową posłał piłkę do siatki. Po bramce tempo meczu jeszcze wzrosło, a zespół Joachima Loewa stwarzał kolejne ciekawe sytuacje. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Ukraina przejęła na chwilę inicjatywę. W 37. minucie po efektownej kombinacyjnej akcji, Boateng musiał wybijać piłkę z linii bramkowej. Do przerwy wynik już się jednak nie zmienił.

Po przerwie Niemcy dalej sprawiali dużo lepsze wrażenie i prowadzili grę. Ukraińcy walczyli ambitnie i momentami potrafili przenieść grę na połowę rywali, jednak bili głową w mur, ponieważ świetnie dysponowany był Neuer. Kluczowa była końcówka spotkania. Prawdziwe wejście smoka zaliczył Schweinsteiger, który pojawił się na placu gry w doliczonym czasie i chwilę później trafił do siatki po dobrym dośrodkowaniu Oezila. Ostatecznie Niemcy wygrali z Ukrainą 2:0.

Źródło: Wprost.pl