Euro 2016: Chorwacja wygrywa z Turcją. Gol Modricia

Euro 2016: Chorwacja wygrywa z Turcją. Gol Modricia

Luka Modrić
Luka Modrić Źródło:Nolwenn Le Gouic
W pierwszym niedzielnym meczu na Euro 2016 Chorwacja pokonała Turcję 1:0. Polska z kolei pokonała Irlandię Płn. 1:0. Ukraina okazała się gorsza od reprezentacji Niemiec i przegrała 0:2.
 90+3 min.
Przepraszamy za problemy techniczne...
Ostatecznie Niemcy wygrali z Ukrainą 2:0. Drugą bramkę dla zespołu Joachima Loewa zdobył Schweinsteiger.
 57 min.
Ukraińcy przy piłce, cały czas próbują przedostawać się pod pole karne Neuera. Teraz mają rzut wolny.
 52 min.
CO ZA BOMBA KROOSA! Zabrakło centymetrów. Świetna próba reprezentanta Niemiec.
 50 min.
Tempo trochę się uspokoiło, przy piłce Niemcy. Ukraińcy dobrze ustawiają się w obronie.
 48 min.
PYATOV! Było bardzo blisko, ale dobra interwencja ukraińskiego bramkarza. Uderzał Draxler.

Gramy! Czy Ukraina zdoła odpowiedzieć bramką?
 45+2 min.
Przerwa! To było świetne 45 minut, ale chcemy więcej! Za chwilę wracamy, tu jeszcze wszystko się może zdarzyć.
 45 min.
Piłka w rękach Neuera i chwila spokoju na boisku. Ostatnie sekundy pierwszej połowy...
 44 min.
Ogromne problemy Niemców w defensywie! Ukraińcy na połowie rywali.
 42 min.
Końcówka pierwszej połowy, a Niemcy złapali zadyszkę! Ukraina w ataku, co z tego wyjdzie?
 39 min.
NIE MA GOLA! Piłka w siatce Neuera, ale sędzia odgwizdał spalonego.
 38 min.
Chorągiewka z narożnika musiała być wymieniona, więc mieliśmy chwilę przerwy.
 37 min.
CO TU SIĘ DZIEJE?! Boateng wybijał piłkę z linii bramkowej! Wcześniej fantastyczna kombinacyjna akcja Ukraińców.
 34 min.
Znowu Niemcy dominują na boisku. Ukraińcy liczą tylko na błędy rywali.
 31 min.
Za nami pół godziny świetnego widowiska. To zupełnie inny mecz niż starcie Polaków z Irlandią Płn.
 30 min.
KHEDIRA! To mógł być gol! Strzał był jednak prosto w bramkarza, Pyatov dobrze odczytał intencje rywala.
 28 min.
Chwilowy zryw Ukrainy. Muszą grać odważniej i pokazać, że nie boją się atakować, jeśli chcą odrobić straty.
 27 min.
NEUER! Khacheridi główkował, ale niemiecki golkiper popisał się efektownym wybiciem.
 26 min.
Rzut wolny dla Ukraińców, ale wszystko, co wywalczyli w tej sytuacji to rzut rożny.
 24 min.
Ależ tempo tego meczu! Niemcy cały czas w ofensywie. Ukraińcy naprawdę są w trudnej sytuacji...
 19 min.
GOOOOL! To się musiało tak skończyć! Kroos popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, a Mustafi głową posłał piłkę do siatki!
 17 min.
Fedetskiy dośrodkowywał, ale nic z tego nie wyszło. Znowu Niemcy przy piłce.
 13 min.
Szansa Niemców! Draxler zagrał w szesnastkę, piłkę głową strącił Mueller, a potem Hector fatalnie posłał futbolówkę za linię końcową.
 11 min.
Próbują podopieczni Loewa grać długimi podaniami, ale na razie im to nie wychodzi. Brakuje dokładności. Ukraińcy czekają na kontry.
 9 min.
Niemcy w natarciu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz za długie podanie do Oezila. Zacznie Pyatov.
 4 min.
Konoplyanka! Świetny strzał i jeszcze lepsza interwencja Neuera!
 3 min.
Akcja Niemców. Uderzał Goetze, ale jeden z reprezentantów Ukrainy zablokował ten strzał. Potem dobijał Draxler, jednak obok bramki.
 2 min.
Niemcy od początku przy piłce. Czekamy na pierwsze ciekawe okazje.

ZACZĘLI!
 20:55
Teraz czas na hymny.
 20:54
Za chwilę zaczynamy! Piłkarze już wychodzą na boisko. Pełne trybuny i wielkie emocje przed meczem naszych grupowych rywali.
 20:35
Emocje po meczu Polaków trochę opadły, ale to nie koniec dzisiejszych zmagań na Euro 2016! Teraz uważnie przyjrzymy się grze naszych grupowych rywali. Przypomnijmy, już 16 czerwca o godz. 21 zmierzymy się z Niemcami.
 20:30
Składy:

Niemcy: Neuer, Höwedes, Hector, Boateng, Mustafi, Khedira, Kroos, Özil, Müller, Draxler, Götze

Ukraina: Pyatov, Fedetskiy, Shevchuk, Khacheridi, Rakitskiy, Sydorchuk, Stepanenko, Yarmolenko, Kovalenko, Konoplyanka, Zozulya

Od pierwszego gwizdka widoczna była przewaga Chorwacji, która częściej utrzymywała się przy piłce. Nie brakowało ostrych starć o piłkę na bardzo mokrej murawie. Chorwaci długo szukali drogi do bramki rywali, bowiem między słupkami świetnie spisywał się Babacan. W 41. minucie dopięli swego. Inan źle wybijał piłkę z pola karnego, a futbolówka spadła tuż za szesnastką na nogę Luki Modricia. Ten popisał się pewnym strzałem i mieliśmy 1:0.

Po zmianie stron tylko zaznaczyła się wyraźna przewaga Chorwacji. W 52. minucie Srna miał szansę podwyższyć wynik, ale piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Kilkanaście minut później wytrzymałość bramki sprawdził Perisić. Chorwaci atakowali do samego końca, ale brakowało im szczęścia. Ostatecznie utrzymali korzystny wynik i zaczęli zmagania na Euro 2016 od zwycięstwa.

Zwycięstwo w meczu otwarcia! Polska wreszcie wygrywa na Euro!

Starcie grupowych rywali Polaków

Od pierwszego gwizdka Niemcy ruszyli do ataku i w 19. minucie objęli prowadzenie. Kroos popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, a Mustafi głową posłał piłkę do siatki. Po bramce tempo meczu jeszcze wzrosło, a zespół Joachima Loewa stwarzał kolejne ciekawe sytuacje. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Ukraina przejęła na chwilę inicjatywę. W 37. minucie po efektownej kombinacyjnej akcji, Boateng musiał wybijać piłkę z linii bramkowej. Do przerwy wynik już się jednak nie zmienił.

Po przerwie Niemcy dalej sprawiali dużo lepsze wrażenie i prowadzili grę. Ukraińcy walczyli ambitnie i momentami potrafili przenieść grę na połowę rywali, jednak bili głową w mur, ponieważ świetnie dysponowany był Neuer. Kluczowa była końcówka spotkania. Prawdziwe wejście smoka zaliczył Schweinsteiger, który pojawił się na placu gry w doliczonym czasie i chwilę później trafił do siatki po dobrym dośrodkowaniu Oezila. Ostatecznie Niemcy wygrali z Ukrainą 2:0.

Źródło: Wprost.pl